PHU Danuta & Top Motors

  • topMotors1
  • topMotors2

Kukurydza Cockpit

Ziarno FAO 240

Kiszonka FAO 240-250

Cockpit to mieszaniec pojedynczy, pochodzący z programu hodowlanego, efektem którego jest również szeroko już spopularyzowana odmiana Palazzo. Swoją siostrzaną odmianę wyraźnie jednak przewyższa w potencjale plonowania. Jedną z przyczyn jest prawdopodobnie fakt, że Cockpit jest odmianą nieco późniejszą, niż Palazzo i to ma swoje przełożenie na możliwości produkcyjne. Aktualnie Cockpit jest jedną z najwyżej plonujących odmian zarówno w grupie średniowczesnej, jak i w porównaniu z późniejszymi odmianami. Obecnie jest już zarejestrowany we Francji, a dzięki doskonałym wynikom, od 2013 także w Polsce. W kolejce z podobnymi wynikami stoją już także inne kraje. 

Czytaj więcej...

Inagua - ziarno FAO 240, kiszonka FAO 240

InaguaInagua to mieszaniec trójlinowy o zastosowaniu uniwersalnym (ziarno-kiszonka) o mocnym typie “stay-green”. Posiada doskonałe zdolności adaptacyjne do mniej sprzyjających warunków glebowo-klimatycznych. Bez problemów znosi zarówno bardzo niskie temperatury we wczesnym okresie wegetacji, jak również dłuższe braki wody.

Czytaj więcej...

Kukurydza PALAZZO

Najwyższy plon przy najniższej wilgotności - nowy typ ziarna "Quick Dry"

Jest to mieszaniec pojedynczy, zarejestrowany w Polsce z rewelacyjnymi wynikami plonowania na ziarno. Potwierdzają to wyniki z całego kraju:

  • badania rejestrowe Coboru 2007-2008 - 103,4% wzorca
  • badania po rejestrowe Coboru 2007-2009 - 102% wzorca przy wilgotności 25,4% (najniższa w grupie średniowczesnej)

Czytaj więcej...

Prosil - ziarno FAO 240, kiszonka FAO 250

ProsilProsil to droga do profesjonalnej kiszonki. Stąd odmiana ta to wysokie (280cm), bardzo mocno ulistnione rośliny, o mocnym stay green, dające wysoki plon masy kiszonkowej.

Jest to mieszaniec trójliniowy, który posiadając wysokie zdolności adaptacyjne, dobrze sprawdza się na wszystkich typach gleb. Ważna jest jego przydatność i wysoka efektywność w uprawie na słabszych stanowiskach. Charakteryzuje się wysoką stabilnością i wiernością pionowania w różnych warunkach klimatycznych.

Czytaj więcej...

Kukurydza CHAVOXX

Chavoxx to wczesny mieszaniec pojedynczy, który został zarejestrowany w Holandii w 2008 roku, a w 2009 trafił do Unijnego Katalogu Odmian. W kolejnych latach był testowany zarówno w Danii, Belgii, północnych  landach Niemiec, na Litwie, jak i w Polsce. W większości z tych krajów znalazł się listach rekomendowanych odmian. W polskim COBORU w badaniach ziarnowych z roku 2011 uzyskał w grupie odmian wczesnych plon na poziomie 101% wzorca (wzorzec- 12,6 t/ha) Przy tak niskim FAO to bardzo dobry rezultat. W badaniach Dalgety uzyskał w 2012 roku bardzo dobry wynik plonu suchego ziarna - 13,11 t/ha -średnia z 5 lokalizacji na terenie całej Polski.

Czytaj więcej...

Pravor - ziarno FAO 236-240, kiszonka FAO 240

PravorPravor to nowy mieszaniec trójliniowy wprowadzony i przebadany w polski warunkach klimatycznych w roku 2005. Wykazał się dużą uniwersalnością użytkowania, osiągając dobre wyniki zarówno w grupie odmian ziarnowych jak i kiszonkowych. Ze względu na wczesność jest on przydatny dla uprawy w obu kierunkach na terenie całego kraju. Według badań z 2009/10 roku jest to jedna z odmian najbardziej odpornych na głownię.

Czytaj więcej...

Zestaw Honda F720